Testování provozu O2 universa

V pátek 9.4. 2021 proběhlo testování Národního očkovacího centra. Centrum, které podle konceptu Turboočkování postavila a bude provozovat Ústřední vojenská nemocnice, se nachází v v budově O2 universum v Praze 9 – Libni.

Cílem testování bylo ověřit postupy používané při Turboočkování v běžném očkovacím provozu a hladkou spolupráci aplikace, kterou pro projekt vyvinula společnost Code Creator, se systémy, které provozuje NAKIT a ÚZIS. Testovali jsme také vazbu na infrastrukturu budovy, především schopnost průchodu s generovanými QR kódy skrz turnikety budovy. V neposlední řadě jsme také otestovali schopnost importu dat o očkovaných do nemocničního informačního systému ÚVN.

Během testování, kdy v centru běželo 3-8 očkovacích pracovišť (hala jich umožňuje postavit až 32, prozatímní plán počítá s 24), se podařilo úspěšně naočkovat 932 občanů ČR, což byli všichni, kteří byli vloženi do systémů a dostavili se k očkování.

Vzhledem k nedostatku vakcíny na území ČR se nyní centrum přepne do „spícího“ stavu, přičemž předpokládáme, že rezervace se otevřou koncem dubna a centrum se k očkování veřejnosti otevře 3.5. 2021.